To decydujący etap w rozwoju Zonifero, gwarantujący wzmocnienie kanału sprzedażowego, poprzez ekspansję w segmenty rynku dotąd niedostępne oraz wykorzystanie silnego kanału partnerskiego IU Technology. "Dzięki połączeniu z IU, otwierają się przed nami zupełnie nowe horyzonty. Wchodzimy w segmenty rynku, których nie funkcjonowaliśmy dotychczas, takie jak przemysł, logistyka, PRS czy sektor publiczny i samorządowy. To ważne, z perspektywy dywersyfikacji naszego portfolio klientów a co za tym idzie - bezpieczeństwa i stabilności biznesu. Doświadczenie i rozwiązania IU Technology dla tych sektorów zapewnią nam pewną przyszłość oraz otworzą drzwi do nieograniczonych możliwości rozwoju naszej platformy." - wyjaśnił Jacek Ratajczak, CEO Zonifero.

 

Platforma Zonifero to zintegrowany system oraz aplikacja mobilna wywodzące się z optymalizacji zarządzania przestrzeniami pracy, w szczególności w kontekście organizacji pracy hybrydowej. Obecnie platforma ta umożliwia skuteczne zarządzanie dostępem do różnorodnych przestrzeni, zasobów oraz procesów związanych z miejscem pracy. Od zarządzania dostępem do obiektów, parkingów, przez hot desking, po inteligentne urządzenia biurowe czy komunikację z pracownikami. 

 

IU Technology to firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi dla międzynarodowych korporacji. Ich elastyczne podejście oraz zdolność dostosowania rozwiązań do indywidualnych potrzeb klientów sprawiły, że stali się cenionym partnerem biznesowym dla wielu firm z różnych branż, m.in przemysłowej, logistycznej, biurowej, publicznej, deweloperskiej oraz handlowej. Produkty IU Technology wspierają użytkownika w realizacji codziennych obowiązków. Ograniczają potrzebę fizycznego kontaktu między pracownikami oraz dostawcami, wykonują za pracowników szereg czynności (mail, SMS, raport, zgoda/sprzeciw, sygnał świetlny, sczytanie danych z: tablic rejestracyjnych, dowodów osobistych, paszportów, kart RFID, kodów QR), weryfikują poprawność wprowadzanych danych, wyliczają wskaźniki wg. zadanych parametrów i przedstawiają wyniki w czasie rzeczywistym w zdefiniowanym przez użytkownika układzie.  

 

Utworzenie grupy kapitałowej i przejście IU Technology pod skrzydła Zonifero przyniesie szereg wzajemnych korzyści oraz stanowi gwarancję efektywniejszego spełnienia oczekiwań klientów obydwu firm. "Warto podkreślić, że połączenie spółek nie oznacza zniknięcia IU Technology z rynku - wręcz przeciwnie. Nadal będziemy samodzielnym podmiotem, a dzięki połączeniu będziemy w stanie świadczyć usługi na jeszcze wyższym poziomie.” zaznaczył Krzysztof Świątczak, CEO IU Technology.

 

Rozwiązania Zonifero pomagają firmom optymalizować wykorzystanie zasobów, poprawiać bezpieczeństwo oraz skutecznie stawiać czoła wyzwaniom związanym z aspektami ESG dotyczącymi miejsca pracy. Startup w krótkim czasie osiągnął status jednego z najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw technologicznych w swoim obszarze, zdobywając uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Do klientów Zonifero należą najwięksi deweloperzy biurowi w Polsce w tym m. in. Skanska, Echo Investment, Cavatina Holding, Vastint, oraz Atenor jak również liczne korporacje takie jak Żabka, Żywiec, Grupa Wirtualna Polska czy Avon.

 

Użytkownicy IU Technology zyskają pełne wsparcie ze strony Zonifero. Pozwoli to na zwiększenie wygody korzystania z rozwiązań oraz szybsze rozwiązywanie ewentualnych problemów.  „Dołożymy wszelkich starań, aby klienci IU Technology, zapewniając im kompleksowe wsparcie techniczne ze strony naszego supportu i helpdesku zarówno na etapie wdrożenia, jak i po nim." - wyjaśnia Przemysław Chmielewski, COO Zonifero.

 

Dzięki połączeniu potencjałów i doświadczenia obu spółek, grupa wzrasta na jednego z liderów segmentu w Polsce, co daje możliwość skupienia się na rozwoju globalnym. „Solidna pozycja na rodzimym rynku stanowi fundament, który umożliwia nam koncentrację na ekspansji zagranicznej i taki jest nasz wspólny cel na najbliższą przyszłość" - podsumowuje Jacek Ratajczak, CEO Zonifero.

Zonifero:

Dzięki innowacyjnemu podejściu do technologii, platforma Zonifero w krótkim czasie osiągnęła status jednego z najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw technologicznych w Polsce w swojej dziedzinie. Obecnie ponad 55 tysięcy użytkowników korzystających na co dzień z rozwiązań, może czerpać korzyści z optymalizacji procesów i efektywnego zarządzania zasobami w miejscu pracy. Sukces wdrożeń aplikacji nie ogranicza się jedynie do granic Polski, obejmując także międzynarodowe rynki, takie jak Singapur, Francja, Węgry, Czechy i Belgia.  

 

IU Technology:

IU Technology to dynamicznie rozwijająca się spółka, specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi dla międzynarodowych korporacji. Ich rozwiązania oparte są na zaawansowanej technologii HTML 5.0, dzięki której działają niezależnie od systemu operacyjnego. IU Technology realizuje projekty dostosowując rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta, co przyczynia się do usprawnienia i ułatwienia zarządzania procesami.