„Pomysł na Flexi Lease powstał inspirowany potrzebami firm, które do nas trafiały, nie będąc w stanie znaleźć na rynku dogodnej dla siebie formy najmu przestrzeni do pracy. Widząc, jak zmienia się środowisko pracy, coraz więcej managerów zaczęło dostrzegać rolę miejsca pracy w funkcjonowaniu, kreatywności i samopoczuciu pracowników. Jednocześnie wiele firm nie chce ponosić wysokich kosztów związanych z wykończeniem biura czy zakupem mebli. Czasem po prostu potrzebne jest dodatkowe czy tymczasowe biuro. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym wymaganiom, przygotowując gotowy produkt dla pracodawców, którym leży na sercu dobro pracowników, ale nie chcą poświęcać ani czasu, ani środków związanych z samodzielnym procesem wykańczania wnętrz” – wyjaśnia Monika Szelenberger, Head of Leasing & Asset Management w Adgar Poland.

 

Propozycja najmu elastycznego od Adgar Poland to kolejny z innowacyjnych pomysłów inwestora, uzupełniający dotychczasową gamę produktów – coworking oraz tradycyjne przestrzenie najmu. Flexi Lease to rozwiązanie dedykowane nie tylko średniej wielkości firmom, ale także międzynarodowym korporacjom, które chcą prowadzić swój biznes w optymalny sposób. Dzięki takiej formie najmu i elastycznej umowie, możliwe jest na przykład przeniesienie części pracowników do wnętrz Flexi Lease, zwiększając w ten sposób poziom bezpieczeństwa całej firmy i tworząc alternatywę dla pracowników zmęczonych pracą z domu. Zapewnienie takiej alternatywy staje się tym ważniejsze, że jak wskazuje badanie przeprowadzone przez StepStone oraz Business Insider Polska, 50% respondentów odczuwa większy stres a 44% mówi o doskwierającej im samotności i braku możliwości swobodnej wymiany myśli z innymi członkami zespołu, jeśli zbyt długo pracują zdalnie. Nie bez znaczenia pozostaje problem z odpowiednią aranżacją miejsca pracy. Niektóre osoby pracujące z domu,zauważają u siebie problemy z koncentracją oraz motywacją i chciałyby przynajmniej częściowo wrócić do pracy w biurze 1 .

 

„W ramach Flexi Lease, klienci otrzymują do dyspozycji kompaktowe biura składające się z open space, sal do spotkań, prywatnych gabinetów oraz aneksu kuchennego. Dodatkowo przestrzenie posiadają komfortową i bardzo przestronną strefę wspólną. W przestrzeni wspólnej dostępna jest duża kuchnia oraz komfortowa strefa chill-out, która wyposażona jest m.in. w wygodne kanapy i fotele. Takie rozwiązanie pozwala pracownikom na pracę w skupieniu w miejscu zarezerwowanym dla firmy oraz na efektywny odpoczynek w strefach wspólnych. Oczywiście z zachowaniem najwyższych standardów sanitarnych” – dodaje Monika Szelenberger.

 

Tym co czyni Flexi Lease nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość indywidualnego doboru pakietu usług. Oprócz wersji podstawowej (z możliwością wykorzystania własnych mebli), Adgar proponuje również wersję premium z meblami skandynawskiego producenta Kinnarps oraz dostępem do powierzchni coworkingowej Brain Embassy. W tym pakiecie klienci otrzymują również dostęp do programu merytorycznego Brain Embassy, który obejmuje m.in. szkolenia, eventy, lekcje angielskiego, zajęcia jogi i wiele innych wydarzeń.

 

Niewątpliwym atutem budynków Adgar Poland są liczne udogodnienia którymi dysponują. Na terenach poszczególnych kompleksów znajdują się m.in. siłownie oraz basen, kawiarnie czy myjnie ekologiczne, a budynek Adgar Park West dysponuje centrum szkoleniowo-eventowym Be Inspired. Niewątpliwym udogodnieniem dla pracujących rodziców są również przedszkola. Dodatkowo, użytkownicy przestrzeni otrzymują możliwość korzystania z bezpłatnej wypożyczalni wysokiej klasy rowerów. Co więcej, od początku sierpnia przy budynku Adgar BIT, dostępny jest amfiteatr oferujący szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych.

 

Rozwiązania proponowane przez właścicieli nieruchomości muszą być elastyczne i zapewniać bezpieczeństwo pracownikom najemcy. Flexi Lease, to świetne rozwiązanie dla korporacji jak również dla mniejszych firm szukających bezpiecznych i elastycznych form najmu przestrzeni do pracy.

1 https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/home-office-zalety-i-wady-pracy-z-domu/jmlrdh2