Pandemia Covid-19 całkowicie zmieniła podejście do zdrowia i dobrego samopoczucia w przestrzeniach biurowych. Zarządcy i właściciele nieruchomości zaczęli zwracać większą uwagę na zapewnienie higieny, kontrolę dostępu do budynku i promowanie zdrowych zachowań, aby wspierać najemców w tworzeniu nowego środowiska pracy. Certyfikacja WELL Health-Safety Rating, opracowana z myślą o bezpieczeństwie użytkowników budynków, weryfikuje skuteczność tych procedur.

"Powroty do biur po lockdownach były impulsem do wielu zmian, a dobre samopoczucie pracowników stało się priorytetem zarówno dla najemców, właścicieli biurowców, jak i nas - zarządców. Konkretne rozwiązania związane z bezpiecznym użytkowaniem budynków pomogły zdobyć zaufanie użytkowników. Dziś już wiemy, że praktyki te nie były tylko potrzebą chwili, ale zostały z nami na stałe. Otrzymanie certyfikatu Well Health-Safety Rating dla zarządzanych przez nas budynków PRO Portfolio na kolejny rok to dla nas nie tylko osiągnięcie, ale również zobowiązanie do dalszego podnoszenia standardów poprzez inwestycje w nowoczesne technologie i prowadzenie działań edukacyjnych", wyjaśnia Leszek Sybura, Dyrektor Operacyjny, MVGM Polska.

Certyfikacja WELL Health-Safety Rating wymaga od właścicieli i zarządców długotrwałych procesów, stałej kontroli i doskonalenia aktywów, ponieważ po roku wygasa, a obiekt jest ponownie walidowany.

"Odnowienie certyfikatu Well Health-Safety Rating jest wynikiem naszej wytrwałości i zaangażowania w dążenie do doskonałości. Oznacza to również, że nasze inwestycje w infrastrukturę, urządzenia sanitarne, systemy higieny i środki zapobiegawcze w ostatnich latach były trafne i skuteczne, a jakość zarządzania jest na najwyższym poziomie. Budynki z Portfela PRO wyróżniają się jakością, estetyką wykonania, doskonałą funkcjonalnością i skuteczną strategią ESG. Widzimy, że najemcy to doceniają, czego dowodem jest wysoki poziom komercjalizacji biurowców" - mówi Angus Wade, Sharow Capital.

Biurowce Diamentum Office, Okrąglak i Kwadraciak, Forum 76 oraz Opera Office są zarządzane przez MVGM, natomiast Vinci Office Center jest zarządzane przez Dyskret Polska, który przeprowadził proces certyfikacji Vinci.

Diamentum Office to budynek biurowy klasy A, który oferuje 9 000 mkw. powierzchni na ośmiu piętrach. Zlokalizowany jest przy ulicy Przemysłowej, w pobliżu Wrocławskiego Parku Przemysłowego, co zapewnia najemcom budynku szybką komunikację z resztą miasta.

Okrąglak i Kwadraciak to biurowce zlokalizowane w ścisłym centrum Poznania. Okrąglak został wybudowany w 1955 roku, a w 2012 roku przeszedł gruntowną modernizację, dzięki której obecnie oferuje 7 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu, z czego 800 mkw. zajmuje strefa handlowa. Obok niego - w sąsiedztwie - znajduje się Kwadraciak, budynek klasy A, który oferuje 950 mkw. powierzchni biurowej i handlowej.

Forum 76, zlokalizowany na rogu ulic Piłsudskiego i Kopcińskiego w Łodzi, to siedmiokondygnacyjny biurowiec oferujący łącznie około 8 000 mkw. nowoczesnej powierzchni. Budynek był jednym z pierwszych biurowców klasy A w Łodzi. 

Opera Office to biurowiec zlokalizowany w pobliżu centrum Gdańska, przy głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta - Alei Zwycięstwa. Budynek o łącznej powierzchni najmu 8 300 mkw. wyróżnia się wysoką jakością wykończenia powierzchni wspólnych oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. 

Vinci Office Center, największy budynek w portfolio PRO, oferuje 20 000 mkw. biur na czternastu kondygnacjach. Biurowiec wyróżnia lokalizacja - przy głównych arteriach komunikacyjnych Krakowa, w pobliżu skrzyżowania dróg krajowych nr 7 i 79. Dojazd do centrum miasta zajmuje nie więcej niż 10 minut, a na lotnisko Kraków-Balice około 20 minut.

źródło:property-forum.eu