Spółka PERN działa na polskim rynku logistyki surowcowo-paliwowej. Z PHN zawarła długoterminową umowę najmu łącznej powierzchni 3,5 tys. mkw.

Intraco Prime to nowoczesny obiekt biurowy o powierzchni około 13 tys. mkw. Powierzchnia wynajmu typowego piętra wynosi 1,7 tys. mkw. Przy projektowaniu biurowca uwzględniono najnowsze tendencje w budownictwie komercyjnych, dzięki czemu powierzchnie można swobodnie aranżować. Na parterze budynku znajdą się lokale handlowo-usługowe.

Od dawna już współpracujemy ze spółką PERN i cieszy nas, że tak ważnemu partnerowi możemy zaoferować wysoki standard usług w nowoczesnym budynku biurowym. W najbliższym czasie liczymy na zawarcie umów najmu z kolejnymi klientami, z którymi prowadzimy intensywne rozmowy – powiedział Tomasz Sztonyk, wiceprezes ds. zarządzania aktywami nieruchomościowymi Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Dogodna lokalizacja w centrum miasta, wysokie standardy ekologiczne i możliwość elastycznej aranżacji przestrzeni – to główne zalety projektu Intraco Prime. Zgodnie z zawartą umową już w drugiej połowie 2022 roku przeniesiemy się do nowej lokalizacji, choć de facto pozostaniemy w tym samym punkcie Warszawy – podkreśla Mateusz Radecki, wiceprezes PERN.

Budowa Intraco Prime rozpoczęła się w kwietniu 2020 roku. Biurowiec zlokalizowany jest zaledwie kilka minut od stacji metra Dworzec Gdański i Starego Miasta. Obiekt otrzymał certyfikat BREEAM Interim na jednym z najwyższych poziomów. Zgodnie z umową budowa inwestycji powinna potrwać 24 miesiące. Za realizację inwestycji odpowiada Strabag. Projekt biurowca przygotowało konsorcjum Juvenes-Projekt i Pracownia Obsługi Inwestorów Pro-Invest.