To kolejny certyfikat WELL Health-Safety Rating przyznany dla inwestycji Ghelamco. Wcześniej do grona najbezpieczniejszych budynków świata dołączyła inna z flagowych inwestycji dewelopera w Polsce – wieżowiec The Warsaw Hub.

Procedury wdrożone w budynku – jak również regularna kontrola jego kluczowych systemów – pozytywnie wpływają na zmniejszenie ryzyka związanego z zagrożeniami typu Covid-19. W windach oraz systemie klimatyzacji budynku zainstalowano lampy UV, które dezynfekują przestrzeń, zapewniając maksymalną sterylność. W obiekcie regularnie testowana jest też jakość wody, a liczne filtry i czujniki dokładnie kontrolują jakość powietrza, dzięki czemu wnętrza Warsaw Unit pozostają wolne od smogu.

O wszystkich procedurach pracownicy kompleksu są informowani za pomocą aplikacji mobilnej, będącej częścią budynkowego systemu operacyjnego Signal OS, stworzonego przez Ghelamco. Aplikacja służy także do nadawania dostępów i zapraszania gości, co zapobiega wpuszczaniu do budynku niepożądanych osób.

Za projekt architektoniczny wieżowca Warsaw Unit odpowiada Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt. Zarządcą budynku jest CBRE. Obiekt posiada certyfikaty Green Building Standard, najwyższą ocenę BREEAM oraz tytuł „Obiekt bez barier”.