Dla bnt jest to realizacja długo oczekiwanej polityki wzmocnienia jednego z kluczowych rynków. bnt jest obecny na polskim rynku poprzez warszawskie biuro bnt Neupert Zamorska & Partnerzy od 2005 roku. Teraz ponad 100-osobowy zespół w Polsce będzie największą obecnością bnt w Europie. W wyniku połączenia partnerzy bnt: Domnika Wągrodzka, Małgorzata Zamorska, Martin Neupert i Daniel Göẞling dołączą do warszawskiego biura BSJP. Nowa firma będzie działać pod wspólną marką BSJP | bnt w Polsce.

Dla BSJP fuzja oznacza zdobycie pozycji największej firmy w Polsce z biurami w Europie Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę rosnącą internacjonalizację polskich przedsiębiorstw, jak również wzrost inwestycji w Polsce z regionu, integracja z bnt zwiększy możliwości BSJP w zakresie obsługi transgranicznej, jak również otworzy możliwość przekształcenia się w hub dla przychodzących i wychodzących oraz wielojurysdykcyjnych inwestycji regionalnych.

"Z wielkim entuzjazmem patrzymy na możliwość połączenia sił z BSJP na największym rynku w Europie Środkowo-Wschodniej. Z tak uznanym partnerem zwiększymy nasz wspólny potencjał biznesowy we wszystkich jurysdykcjach i zapewnimy jeszcze lepsze usługi dla naszych klientów", mówi Margareta Sovova, Managing Partner International w bnt attorneys w CEE.

"Jesteśmy dumni, że tworzymy coś nowego i wyjątkowego zarówno w Europie Środkowo-Wschodniej, jak i lokalnie: regionalną kancelarię prawną z silnymi lokalnymi uczestnikami we wszystkich krajach, w których jest obecna i pierwszą dużą polską kancelarię o takim zasięgu", podkreśla Dag Nilsson, Partner Zarządzający w BSJP.

W wyniku połączenia kancelaria będzie mogła zaoferować swoim klientom globalną, zlokalizowaną ekspertyzę ponad 200 wielojęzycznych specjalistów pracujących w 13 biurach w 9 krajach Unii Europejskiej, w tym w 4 strategicznych lokalizacjach w Polsce (Warszawa, Gdańsk, Katowice i Poznań), a także zasięg obejmujący nie tylko Europę Środkową, Wschodnią i Południowo-Wschodnią, ale także kraje niemiecko- i francuskojęzyczne oraz kraje nordyckie.

 

Źródło: property-forum.eu