Wielofunkcyjny projekt przy ul. Żelaznej o całkowitej powierzchni ponad 65 tys. mkw. ma już w pełni wynajętą część biurową, dostępne są koncepty kulturalne, rozrywkowe i gastronomiczne.

Rewitalizacja dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner rozpoczęła się w 2008 roku, gdy dwuhektarowy teren u zbiegu ulic Żelaznej, Łuckiej i Prostej został kupiony przez grupę Capital Park. Pierwszy etap inwestycji obejmował prace przygotowawcze, m.in. opracowywanie koncepcji zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi, gromadzenie niezbędnej dokumentacji oraz uzyskiwanie zezwoleń. Następnie przez cztery lata prowadzone były prace budowlane i rewitalizacyjne, w które zaangażowanych było w kluczowych momentach 1 tys. pracowników i ponad 100 konserwatorów. Pofabryczne budynki odzyskały dawny blask, a nad nimi nadbudowana została ośmiopiętrowa przestrzeń biurowa utrzymana w klimacie industrialnym.

Fabryka Norblina to obecnie ponad 65 tys. mkw. całkowitej powierzchni, z czego 41 tys. mkw. stanowią biura klasy A+, a 24 tys. mkw. zaadaptowane zostały na przestrzeń rozrywkową, kulturalną, gastronomiczną i handlowo-usługową. Na terenie kompleksu znajdują się uliczki Ludwika Norblina i Teodora Wernera, które są dostępne 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Powierzchnia biurowa projektu została już wynajęta w 100 proc., natomiast przestrzeń rozrywkową, gastronomiczną, kulturalną i handlową wynajęto w ponad 65 proc. Za projekt architektoniczny odpowiadała pracownia PRC Architekci, głównym wykonawcą inwestycji był Warbud, z którym współpracowały m.in. Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering. Za działania związane z konserwacją zabytków odpowiadał Monument Service. Dla realizacji kompleksu zostało uruchomione finansowanie kredytowe w Banku Pekao SA (99,3 mln euro) oraz Europejskim Banku Inwestycyjnym (60 mln euro), które – łącznie ze środkami własnymi Capital Parku – pokryły koszty budowy.