ING Hubs Poland, jeden z globalnych hubów świadczących usługi w zakresie technologii, danych i ryzyka dla jednostek ING na całym świecie, został pierwszym najemcą flagowego biurowca Lincoln Property Company, The FORM w Warszawie, po wyrażeniu zgody na wynajem ponad 7 000 mkw. powierzchni.

Umowa najmu jest następstwem decyzji ING Hubs Poland o konsolidacji swoich warszawskich biur w jednej lokalizacji, wybierając The FORM, biurowiec nowej generacji na warszawskiej Woli. Nowa siedziba ING Hubs Poland, która ma zostać otwarta w styczniu 2025 roku, będzie zlokalizowana na parterze, pierwszym i drugim piętrze The FORM, przy czym parter będzie służył jako otwarta przestrzeń dostępna zarówno dla klientów, pracowników, jak i lokalnej społeczności. Przestrzeń ta umożliwi organizowanie bardziej nieformalnych spotkań, a także zapewni wygodne miejsce do pracy.

Podczas transakcji ING Hubs Polska reprezentowała firma doradcza JLL, a doradztwo prawne zapewniła kancelaria Clifford Chance. Natomiast kancelaria Decisive Worldwide uczestniczyła w transakcji jako doradca prawny Lincoln Property Company.

Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający Lincoln Property Company w Polsce, powiedział: "Jesteśmy zaszczyceni, że ING Hubs Poland wybrało The FORM na swoją nową siedzibę. Wierzę, że nasz budynek zapewni optymalne warunki do rozwoju działalności ING Hubs Poland, dzięki wiodącym na rynku parametrom zrównoważonego rozwoju i dobrego samopoczucia".

"W całym procesie deweloperskim wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i rozwiązania, aby pomóc zmniejszyć wpływ na środowisko i zapewnić użytkownikom najlepsze środowisko dobrego samopoczucia. Budowa The FORM przebiega zgodnie z harmonogramem, a budynek ma zostać ukończony w grudniu 2024 r. Z niecierpliwością czekamy na powitanie ING Hubs Poland w styczniu 2025 r.".

Marzena Zielonka, Starszy Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, Reprezentacja Najemcy, JLL, dodała: "Wybór FORMUŁY, budynku biurowego technologicznie przygotowanego do raportowania ESG, jest dla ING HUBS kluczowym krokiem w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju w Polsce. Cieszy nas fakt, że grono naszych klientów powiększa się o firmy, które są coraz bardziej świadome swojego wpływu na środowisko. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy pomóc im w tym procesie, wspierając je w wyborze przestrzeni rozwijanych zgodnie z tymi wartościami".