Według Troya Javahera, dyrektora zarządzającego Lincoln Property Company, FORM na warszawskiej Woli stanie się modelowym obiektem pod względem wykorzystania rozwiązań ESG. Budynek o powierzchni 31 000 metrów kwadratowych został stworzony z myślą o ochronie środowiska. Damian Grzywacz, dyrektor zarządzający Lincoln Property Company w Polsce, twierdzi, że w rezultacie całe zapotrzebowanie budynku na energię elektryczną będzie zaspokajane przez źródła odnawialne, w tym instalację paneli fotowoltaicznych na dachu budynku. Potrójne przeszklenie fasady z warstwą termiczną to kolejny element gwarantujący wysoką efektywność energetyczną.

FORM będzie miał 28 300 metrów kwadratowych powierzchni biurowej i 2 500 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Częścią dziewięciopiętrowego budynku będzie również atrium o powierzchni prawie 700 metrów kwadratowych, bez dachu i z dużą ilością zieleni.

"Będziemy również korzystać z technologii i sprzętu, który zmniejszy zużycie wody o 50 procent. Budynek będzie wyposażony w najnowocześniejsze systemy oczyszczania i nawilżania powietrza oraz free cooling, a także zbiornik na deszczówkę, która będzie wykorzystywana do nawadniania otaczającej zieleni" - powiedział Grzywacz. Dodatkowo w budynku znajdą się 254 miejsca parkingowe dla samochodów, w tym stacje ładowania pojazdów elektrycznych, a także rozbudowana infrastruktura rowerowa.

FORM jest jednym z niewielu budynków w Europie Środkowej, który posiada dodatkowe certyfikaty, takie jak WiredScore, SmartScore, ActiveScore i AirRated. Jego celem jest uzyskanie certyfikatów WELL i LEED Platinum.

Wstępna koncepcja została stworzona we współpracy z Kuryowicz & Associates i Vietzke & Borstelmann Architects, a ostateczny projekt został stworzony przez Epstein. Projekt zostanie ukończony do końca 2024 roku, a generalnym wykonawcą jest PORR.