Warta Tower to ponad 33 000 mkw. powierzchni przy ul. Chmielnej w centralnej dzielnicy biznesowej Warszawy. Najemcy mają do dyspozycji blisko 560 miejsc parkingowych.

"Finalizując sprzedaż biurowca Warta Tower osiągnęliśmy kolejny ważny cel naszej strategii. Podstawą naszej działalności jest oferowanie nowoczesnej powierzchni biurowej w budynkach, które wyróżniają się w konkurencyjnym otoczeniu najwyższą jakością oferowanej przestrzeni do pracy. Ważnym pozytywem jest fakt, że sprzedaż nastąpiła za kwotę wyższą niż wartość księgowa i poprawa parametrów portfela nieruchomości pozostających w Grupie Globalworth. Sprzedaż tak prestiżowego biurowca w topowej warszawskiej lokalizacji, w obliczu zaburzeń na rynku biurowym, jest dla nas dużym sukcesem. Jednocześnie jestem przekonany, że doświadczony zespół po stronie kupującego odniesie ogromny sukces podejmując się przebudowy i rekomercjalizacji budynku" - mówi Łukasz Duczkowski, Dyrektor Działu Inwestycji i Projektów Specjalnych w Globalworth Poland.

"Cieszymy się, że sfinalizowaliśmy tę transakcję. Nasza koncepcja renowacji Warta Tower obejmie nie tylko nowoczesne rozwiązania projektowe spełniające najnowsze standardy, ale także skupi się na wdrożeniu strategii ESG, która pozwoli nam zaznaczyć się na biurowej mapie Warszawy. Modernizację planujemy zakończyć w 2025 roku. Rozwiązania, które zastosujemy, będą spełniały wymagania firm poszukujących nowej powierzchni biurowej, będą efektywne kosztowo, a także będą spełniały najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu zdobędą wszystkie niezbędne certyfikaty. Nowi najemcy, którzy już zapowiedzieli, że zamierzają wprowadzić się do Warta Tower, są bardzo zainteresowani rozwiązaniami, które zastosujemy, a także aspektami ESG budynku. Fakt, że firmy już złożyły takie deklaracje pokazuje nam, że nasz projekt będzie silnym konkurentem na rynku biurowym" - komentuje Przemysław Pikus, Partner w Cornerstone Investment Management.

Przy sprzedaży Globalworth korzystał z doradztwa prawnego kancelarii Rymarz Zdort oraz doradztwa finansowego i księgowego Baker McKenzie. Nabywcę reprezentowały firmy Dentons, Colliers International, MDDP (doradztwo finansowe i księgowe) oraz Savills (doradztwo techniczne).

źródło:property-forum.eu